JIRKA MUCHA BAND

Mou hudbu můžete slyšet živě na koncertech, kde vystupuji se svou kapelou. Z většiny se jedná o autorskou tvorbu, která má co do žánrů mnoho přesahů, přičemž staví na zvukových základech world music, manter i melodičnosti folkrockových postupů a vícehlasů. Vedle důrazu na autentický a propracovaný hlasový projev v doprovodu kytar, houslí, perkusí, sitáru či duduku využíváme i samply doplňující atmosféru a výsledný výraz celkového hudebního zážitku.

UKÁZKY MOJÍ TVORBY

ORCHESTRÁLNÍ A INSTRUMENTÁLNÍ TVORBA

Kromě toho se věnuji klasické, orchestrální a filmové hudbě. Podílel jsem se na několika filmových projektech se svou hudbou. Natočil jsem kompletní soundtrack k mezinárodnímu dokumentárnímu projektu Lost Village. Nepatrně moje hudba zazněla také ve dvou filmech Dana Svátka – Blízko nebe a Dvě slova jako klíč. Jedna z mých písní, kterou jsem vytvořil ve spolupráci s indickou zpěvačkou a skladatelkou Runou Rizvi, se stala ústřední písní v bollywoodském filmu MYOHO.

world music hudební projekty

Raman & Jirka

WORLD MUSIC

Raman Mahadevan je výborný indický zpěvák, jehož hudbu jsem před mnoha lety náhodně objevil. Poslal jsem mu své nahrávky a tím započala naše spolupráce. Vystupovali jsme společně také na indické Open Air festivalu v horách v oblasti Coorg v jižní Indii. Natočili jsme v Indii řadu písní, které chceme postupně zveřejňovat. Raman také zavítal do Čech, kde jsme společně vystoupili a také natočili tři videoklipy v Praze, na Šumavě a v Plzni.

Anarka

WORLD MUSIC

Anarka je spojení dvou jmen Anagha a Jirka. Anagha je Indická zpěvačka, se kterou mě pojí dlouholeté přátelství, ze kterého se nakonec vyklubala první společná písnička Dhaara, ve které jsme propojili prvky indické a západní hudby neobvyklým způsobem. Zatímco Anagha zpívá své sloky v hindštině, já zpívám v jazyce, který vznikl kombinací slov z různých slovanských jazyků. Natočili jsme také tradiční indickou píseň Aigiri Nandini ve stylu elektronické taneční hudby. Plánujeme další společné písně. Písně projektu Anarka můžete poslechnout na našem youtube kanále.